Заражені мільйони машин: Росію звинуватили в найпотужнішій кібератаці

  322

  Міністерство національної безпеки США, Федеральне бюро розслідувань (ФБР) і Національний центр кібербезпеки Великобританії (NCSC) опублікували спільну заяву про зловмисну кіберактівність, яку проводить влада Росії.

  Головною метою російських хакерів є, перш за все, урядові і приватні організації, постачальники “критично важливих” інфраструктур і інтернет-послуг (ISP), що підтримують ці сектори. Про це йдеться в зверненні, опублікованому на сайті британського центру.

  Зокрема, зазначається, що ці кібератаки спрямовані на мережеві інфраструктурні пристрої по всьому світу, такі як маршрутизатори, комутатори, брандмауери і системи виявлення мережевих вторгнень.

  “Російські суб’єкти, спонсоровані державою, використовують скомпрометовані маршрутизатори для проведення підроблених атак для підтримки шпигунства, вилучення інтелектуальної власності, підтримки постійного доступу до мереж “уражених”, намагаючись потенційно закласти основу для майбутніх наступальних операцій”, – сказано в заяві.

  При цьому вказується, що “діяльність російського уряду продовжує загрожувати нашій безпеці, безпеці і цілісності нашої киберсистеми”.

  Відзначається, що російські хакери здійснили масштабне зараження маршрутизаторів комп’ютерів по всьому світу – вражено мільйони машин.

  У зв’язку з цим США і Великобританія закликали всі відповідальні країни “використовувати свої ресурси, в тому числі дипломатичні, правоохоронні, технічні та інші способи для подолання російської кіберзагрози”.

  “Поки цей вид кібертак триватиме, ФБР проводитиме розслідування і знаходити злочинців, в даному випадку – це уряд Росії”, – підкреслив представник ФБР Говард Маршалл.

  При цьому генеральний директор Національного центру кібербезпеки Сіаран Мартін заявив, що “Росія – наш найсильніший ворог в кіберпросторі”.

  Тому країнам рекомендується діяти відповідно до рекомендованих “стратегіями пом’якшення наслідків”. Також всіх постраждалих просять повідомляти про будь-які віруси.

  Цю заява вже підтримала Австралія. Так, міністр з питань кібербезпеки країни Ангус Тейлор звинуватив Росію в спробах зробити масовані кібератаки на місцеві компанії в 2017 році.

  “На підставі інформації розвідувальних агентств і після консультацій з союзниками уряд Австралії прийшло до висновку про те, що відповідальність за ці дії, вжиті у 2017 році, лежить на особах, які користувалися російською держпідтримкою”, – сказано в заяві.

  На тлі цих заяв стало відомо, що активність російських тролів зросла на 2000% після нанесення ракетного удару по Сирії.


  • не пропусти

  • магазин