“Не визнали Крим”: в Росії натякнули на розбрат із головним другом

  966

  Перший заступник голови комітету нелегітимної Державної Думи Росії у справах СНД і євразійської інтеграції Костянтин Затулін висловив стурбованість тим, що Казахстан починає вести все більш самостійну політику, яку він не погоджує з Кремлем (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

  Зокрема, його обурив той факт, що найближчий партнер країни-агресора не визнає незалежність окупованих нею територій, будує незалежні міжнародні відносини на світовій арені і висуває на перший план особисті національні інтереси. Свою думку Затулін висловив в ефірі пропагандистської програми “Недільний вечір з Володимиром Соловйовим” на телеканалі “Росія 1”.

  “Насправді Казахстан повільно, але просувається по шляху казахізаціі. І ось сьогодні у чому занепокоєння полягає? У тому, що ця країна, яка взагалі-то завжди була двохобщинною – росіяни, нагадаю, до 1991 року були в більшості – зараз вони в меншості в Казахстані. І, безумовно, Казахстан обрав інший шлях, ніж Україна, з самого початку. Він вважав за необхідне демонструвати дружбу з Росією, в тому числі тому, що хотів би, щоб Росія залишила в спокої, не втручалася в його внутрішні справи, сподіваючись на те, що все там піде нормально. Загалом Росія так себе і поводила”, – сказав російський політик.

  Розмірковуючи на цю тему, він висловив невдоволення тим, що лідер Казахстану Нурсултан Назарбаєв неодноразово піднімав питання необхідності надання російській мові статусу державної, проте так і не зробив цього.

  Крім того, він звернув увагу і на такий серйозний, на його думку, “дзвіночок”, як поїздка Назарбаєва в США, після якої американська влада зняла арешт із рахунків фонду, на якому зберігаються 40% валютних активів Казахстану.

  “Треба зазначити, Назарбаєв після цього приїхав до Росії і, мабуть, пояснював свою поведінку. Але тепер ми бачимо, що насправді були й інші домовленості. Скоріш за все, що Казахстан буде намагатися, він і так намагається робити вигляд, що він абсолютно в якихось кроках володіє самостійним курсом і не збирається радитися з Росією: невизнання Криму, невизнання Абхазії, невизнання Осетії. У нього свої відносини з Туреччиною, свої відносини на міжнародній арені. Це треба розуміти, але треба дивитися, щоб це не переходило через червону межу”, – обурено підсумував Затулін.


  • не пропусти

  • магазин