“Загроза всьому житті на Землі”: в США оцінили нову зброю Росії

  610

  Дослідник наслідків застосування ядерної зброї з США Стівен Шварц заявив, що новий російський підводний безпілотник “Статус-6”, який здатний нести на своєму борту ядерний заряд, є “кобальтовою бомбою” і може перетворити цілі континенти в території без життя.

  За словами фахівця, якого цитує Лента.ру, детонація ядерної зброї поблизу або на поверхні землі призводить до випадання радіоактивних опадів. Під час вибуху вогняна хмара всмоктує в себе грунт або воду, забруднюючи їх радіонуклідами, а після частинки викидаються в атмосферу і розносяться на великі відстані.

  Ядерне озброєння США призначається для знищення зброї масового ураження на території противника, при цьому заряди детонують у повітрі, і вражаючим чинником стає ударна хвиля. У результаті місто, над яким був проведений вибух, буде практично повністю зруйноване, однак радіоактивне забруднення буде мінімальним.

  Водночас за чутками, “Статус-6” не тільки буде детонувати в товщі води, а й містить кобальт-59. У результаті захоплення нейтронів цей ізотоп буде перетворюватися у радіоактивний кобальт-60.

  Пил і частки води, що містять кобальт-60, можуть розноситися вітром на тисячі кілометрів від епіцентру вибуху. Якщо “Статус-6” вибухне поряд із Вашингтоном, то радіоактивні опади, ймовірно, випадуть в Канаді і Мексиці. При цьому потрібно більше 50 років, щоб інтенсивність іонізуючого випромінювання повернулася до фонових значень.

  Згідно зі Шварцем, на весь цей час будь-які забруднені території будуть непридатні для життя. Люди, що сховалися під землею, при спробі вибратися на поверхню будуть піддані смертоносним дозам радіації.

  Згідно з даними американської розвідки, нову російську зброю протестували 27 листопада 2016 року зі підводного човна “Саров”.

  “Статус-6” має дальність дії 10 тисяч кілометрів, максимальну швидкість – вище 56 вузлів, глибину занурення – до кілометра. Зброї приписуються два основних вражаючих фактора: створення цунамі і радіаційне забруднення.


  • не пропусти

  • магазин