Торкнеться живих людей: стало відомо про “підводні камені” нових правил похоронів в Україні

  261

  Нові правила поховання в Україні, передбачені правками до статті 242 КПК зачіпають і інтереси живих людей.

  Оскільки згідно з переліком пунктів, за якими може бути проведена експертиза, крім встановлення причин смерті, дослідження може проводитися для “встановлення тяжкості і характеру тілесних ушкоджень”.

  Іншими словами, йдеться в статті “Апострофа” , якщо людину побили або сталося зґвалтування, експерт повинен встановити “тяжкість і характер тілесних ушкоджень”.

  Але у випадку з тим же згвалтуванням, коли від швидкості проведення експертизи багато в чому залежить піймання злочинця, затягнути з висновками експерта на цілих п’ять днів означає знизити до мінімуму шанси на розкриття злочину.

  У свою чергу судмедексперт Борис Яворський пише на своїй сторінці в Facebook, що історія з небіжчиками – лише одна сторона медалі “експертних” правок в КПК.

  “З огляду живих осіб, в тому числі і жертв зґвалтувань, ситуація аналогічним чином. Зокрема, жертвам зґвалтування доведеться, мабуть, рекомендувати утриматися тиждень від водних процедур; можливо, сперматозоїди насильника зуміють дивом дожити до експертизи і допоможуть встановити особу ґвалтівника”, – припускає експерт.

  На цей аспект також звернув увагу і речник поліції Київської області Микола Жукович, передає “Страна” , адже в суди “перемістяться” не тільки питання про призначення експертиз трупів, а й живих фігурантів кримінальних справ. Де найчастіше швидкість реакції і оперативність зняття побоїв відіграють вирішальну роль при кваліфікації злочину.

  “Якщо людина потрапила в ДТП, в бійці або іншій ситуації отримала тілесні ушкодження, то слідчому необхідно буде звертатися в суд, і тільки після рішення суду людина зможе пройти судово-медичну експертизу. Наскільки вчасно суди зможуть приймати ці рішення – це питання. А найчастіше саме вчасно проведена експертиза дуже сильно впливає на хід розслідування. Кримінальних виробництв, де потерпілим необхідно пройти експертизу, у нас дуже багато”, – пояснив Жукович.


  • не пропусти

  • магазин