“Введи війська!” Опублікований лист Януковича Путіну

  375

  Екс-президент Віктор Янукович заявив, що в листі президенту РФ Володимиру Путіну з проханням ввести війська на територію України нібито просив тільки про поліцейську миротворчу місію.

  Відповідну заяву було зроблено на прес-конференції в Москві у відповідь на питання українського журналіста Романа Цимбалюка.

  Зазначимо, що Янукович плутався під час виступу, називаючи документ то листом, то зверненням.

  Екс-президент також розповів про останні дні перебування в Україні перед втечею в РФ.

  “21 лютого було підписано угоду про мирне врегулювання конфлікту, який в той час був, протистояння людей з владою на Майдані. У ньому взяли участь представники опозиції з одного боку, з іншого боку президент і як гаранти цієї угоди були керівники МЗС трьох країн. Цю Угоду ми почали обговорювати 20 лютого у другій половині дня, близько 16:00 ми сіли за стіл переговорів, працювали всю ніч і закінчили цю роботу близько 8:00”, – додав Янукович.

  “Угоду в цей же день була порушена, опозиція вже 21 числа почала захоплювати будівлі Кабінету міністрів, Адміністрації президента і Верховної Ради і трошки пізніше мою офіційну резиденцію в Межигір’ї”, – розповів четвертий президент.

  За його словами, ввечері 21 лютого він вилетів до Харкова.

  “22 числа планував взяти участь у з’їзді депутатів всіх рівнів південного сходу України, але з питань безпеки, як місцеві служби безпеки, так і моя особиста мене фактично не допустили до участі в цьому заході, тому що там могло статися все, було дуже небезпечно”, – заявив Янукович.

  Далі він поїхав до Донецька і звідти до Криму.

  “Ніякої інформації про будь-яку підготовку в Криму збройного захоплення не було, не надходило жодної інформації ні від військових, ні від органів місцевої влади. Я впевнений в тому, що це все вигадки і спроби виправдатися нинішнім представникам влади за те, що фактично здали Крим. Я в цьому впевнений”, – висловив український лідер-втікач свою думку.

  “Я на власні очі бачив, як 23 лютого люди в Севастополі, які закінчили мітинг і йшли в центрі міста, обговорювали ситуацію, яка була в Києві. Мені вдалося переговорити з цими людьми і я почув від них велике занепокоєння за свою безпеку і бажання знайти захист у Росії. Також я зустрічався із главою адміністрації Яцубою і він сказав, що народ налаштований дуже рішуче. Кримчани прийняли це рішення провести референдум, фактично це була відповідь на антидержавний переворот і спосіб захистити себе”, – резюмував Янукович.


  • не пропусти

  • магазин