Народний артист Росії розповів, як його переконували не ставити виставу українською мовою

  1614
  скріншот IA ZIK

  Нам потрібно захищати українську мову, а не звертати увагу на дурні балачки про гноблення російської та інших мов.

  Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний артист РФ Володимир Назаров.

  «Україна має йти вперед і не витрачати час на якісь дурні балачки от і все. Я зараз приведу приклад знизу. Я повернувся сьогодні вранці з Дніпра. В українському музично-драматичному театрі імені Шевченка я поставив виставу «Скрипаль на даху». Я її поставив українською мовою. Це ж Дніпро. Нам сказали, що ніхто не прийде, нікому наша вистава українською не потрібна. Ми наполягали на тому, що ця вистава повинна бути українською мовою. Зал був повний, успіх був грандіозний – фурор. На першій виставі сиділа половина євреїв, а серед них процент україномовних ще менший, ніж серед російськомовних. Слухали, плакали, сміялись там де потрібно, а проблема в тому, що потрібно захищати українську мову», – переконаний пан Назаров.

  Також, гість програми навів приклад як у Дніпрі його актор намагався розмовляти в громадських місцях українською мовою, але всі відповідали йому російською.

  «Дехто каже, що російську гноблять, щось з нею роблять. Я вам скажу, як двомовний чоловік. Я все життя розмовляв російською і вчив українську мову і літературу тільки в російській школі. Зараз я стараюсь розмовляти українською. У мене нема питань. Мій актор, котрий грав роль не розмовляє українською, але грав на українській мові і ніхто не помітив акценту. Але біда в чому, він хотів в Дніпрі потренуватися, він виходив в магазини, на вулиці, щоб зануритися в середовище і це середовище було російськомовним. У нього були великі очі, він ніяк не міг зрозуміти, чому йому ніхто не відповідає українською мовою», – розповідає народний артист Росії.

  На переконання Володимира Назарова, Угорщина не випадково займає перше місце у мовній провокації Він вважає, що Україні не треба звертати увагу на це і потрібно йти своїм шляхом.

  «Я вам скажу так, що це надумана тема, це провокація. Я думаю, що Угорщина в цій провокації займає перше місце не випадково. Там дуже жорсткий вплив Путіна і російської влади. Це не випадкова, що це Угорщина лідер у цій компанії. Нам не треба звертати увагу на це і йти своїм шляхом, тому що Україна повинна розмовляти українською і повинна поважати мови, як це і робить закон. Не бачу в ньому ніякої дискримінації ні російської ні угорської – це все нормально», – вважає пан Назаров.


  • не пропусти

  • магазин