Програвши в судах, генерали взялись руйнувати заповідний степ

    229

    Оранка ландшафтного заказника “Тарутинський степ”, попри судові заборони, триває. Про це повідомив в.о. директора національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.

    “Безмежний степ. Вдалині видніються отари овець. Літають дивовижні птахи, дзижчать бджоли на первоцвітах. І раптом з-за пагорба з’являється диво цивілізації – монстр “Джондір”. Величезна махіна їде по розораному полю швидко, поспішає обробити побільше заповідної землі, яку понівечив злочинний синдикат генералів з аграріями ще восени 2016 року”, – розповідає Русєв.

    Екологи викликали поліцію, які після довгих суперечок переконали тракториста показати документ на машину. “Дізнаємося про відому компанію, яка разом із ще двома компаніями восени злочинно знищила 1600 га заповідної Тарутинської землі – ландшафтного заказника “Тарутинський степ”, що внесена у Смарагдовий ятір Бернської конвенції. Дзвонимо його господареві, якомусь Бірбінюку, і він розповідає нам першу казку про те, що начальник Б-Дністровської КЕЧ, якийсь Желясков, дозволив йому “працювати” і що це взагалі не заповідна земля. А потім другу казку про те, що екологи два тижні тому дозволили йому висувати монстрів у степ”, – розповів Русев.

    У підсумку служба охорони НПП “Тузлівські лимани” склала акт і об’їхала територію разом із заступником начальника поліції і показала йому всі ділянки протизаконною обробки заповідної землі.

    Як розповів Русєв, про роботу тракторів в заповідному степу екологам повідомив місцевий житель. “Дід обожнював степ. І це почуття до степу передалося йому у спадок. А інакше і бути не може, оскільки цей унікальний і багатющий степ годував багато поколінь місцевих жителів, а сьогодні їх нащадки зводять кінці з кінцями, тому що основна частина земель узурпована монополістами-латифундистами.

    При зустрічі з ним, ми побачили в його очах сльози за безповоротно втрачені тисячі га унікальною степу, вбивство яких лежить на плечах жадібних і ненаситних вандалів – генералів, безпринципних поліцейських, інспекторів екоінспекції, департаменту екології ОДА і на всіх тих, хто з міністерства екології заграє з руйнівниками смарагдових степів Бессарабії, втрата яких не менш, а набагато більш значима, ніж втрата Оперного театру в Одесі або Собору Святої Софії в Києві”, – підсумував Іван Русєв, якого цитує Думская.

    Нагадаємо, в грудні минулого року суд заборонив варварську оранку заказника «Тарутинський степ» в забезпечення позову громадської організації “Екологія-Право-Людина” до приватного підприємства “Шанс 2016”, яке займається знищенням заповідного об’єкта, виконуючи замовлення Міноборони.

    Ця територія, відзначимо, з 1946 по 2004 роки була частиною артилерійського полігону. У 2005-му році Тарутинська райдержадміністрація вилучила землі полігону у військових і перевела до складу земель запасу. Деякі ділянки були здані в оренду фермерам. Міноборони не змирилося з втратою гігантської території і почала багаторічну судову тяганину, намагаючись повернути землю. Крапку в суперечці поставив в липні цього року Верховний суд України, який залишив в силі рішення Одеського апеляційного госпсуду, який відхилив позов МО до Тарутинської РДА.

    Таким чином права розпоряджатися гектарами колишнього полігону у військових немає. У той же час на сьогодні розорано вже 1600 гектарів незайманого степу з усіх 5200.



    • інші новини