Про це заявив доктор технічних наук російський корозіоніст Євген Кабанов у коментарі КерчьИнфо.
“За 15-17 років в результаті корозійних процесів виникне перфорація стінок трубчастих паль морських опор, їхній стан буде критичним. Не хочеться навіть думати про найстрашніший сценарій, коли транспорт з людьми летить в акваторію протоки”, – попередив Кабанов.
Науковець нагадав, що льодохід з Азовського моря в районі Керченської протоки іноді становить 60 днів, а товщина льоду може сягати 80 см, а також зазначив, що використання порошкових покриттів неприпустиме для важливих конструкцій.
“Про силу впливу дрейфуючого льоду каже руйнування всіх опор моста, побудованого в протоці наприкінці Великої Вітчизняної війни. Рекомендацію щодо застосування порошкових полімерних покриттів для опор Керченського моста, міг дати тільки безвідповідальний фахівець”, – додав доктор технічних наук.
За словами Кабанова, дію корозії можна побачити вже зараз у вигляді кільцевих почервонінь (фото 1) і плям іржі (фото 2).
“На трубах видно лущення покриття та розвиток іржі навіть в умовах атмосфери, без впливу морського середовища. Таке покриття не витримає впливу льоду та не збереже цілісності”, – підсумував науковець.