Через халтурне будівництво корозія знищить Керченський міст за 15 років, – російський науковець

  818
  Недостатність антикорозійних заходів, які використовують при будівництві Керченського мосту, призведе до руйнування його опір упродовж 15-17 років

  Про це заявив доктор технічних наук російський корозіоніст Євген Кабанов у коментарі КерчьИнфо.

  “За 15-17 років в результаті корозійних процесів виникне перфорація стінок трубчастих паль морських опор, їхній стан буде критичним. Не хочеться навіть думати про найстрашніший сценарій, коли транспорт з людьми летить в акваторію протоки”, – попередив Кабанов.

  Науковець нагадав, що льодохід з Азовського моря в районі Керченської протоки іноді становить 60 днів, а товщина льоду може сягати 80 см, а також зазначив, що використання порошкових покриттів неприпустиме для важливих конструкцій.

  “Про силу впливу дрейфуючого льоду каже руйнування всіх опор моста, побудованого в протоці наприкінці Великої Вітчизняної війни. Рекомендацію щодо застосування порошкових полімерних покриттів для опор Керченського моста, міг дати тільки безвідповідальний фахівець”, – додав доктор технічних наук.

  За словами Кабанова, дію корозії можна побачити вже зараз у вигляді кільцевих почервонінь (фото 1) і плям іржі (фото 2).

  “На трубах видно лущення покриття та розвиток іржі навіть в умовах атмосфери, без впливу морського середовища. Таке покриття не витримає впливу льоду та не збереже цілісності”, – підсумував науковець.