Сценарій розгону: Учасники блокади Донбасу погрожують знищити магістралі

  930

  Учасники блокади залізниці на Луганщині заявляють про можливе переміщення спецпідрозділів для силового розгону акції, пише ЗІК.

  «Інформація волонтерів про переміщення спецпідрозділів в сторону редуту Богдана для силового розгону Ветеранів Війни за Незалежність попередньо підтверджена», – повідомляє в Facebook «Штаб блокади торгівлі з окупантами».

  «Штаб блокади торгівлі з окупантами заявляє, що у випадку сценарію силового розгону протестувальників, він буде вимушений перейти до партизанських методів боротьби проти російської окупації і фізичного знищення магістралей, по яких йде фінансування тероризму і торгівлі на крові», – йдеться в заяві.

  Разом з тим, один з організаторів блокади Анатолій Bинорогодський заявив Громадському радіо: «Якщо силовики отримали команду фізичної розправи з мирними протестувальниками, штаб буде змушений перейти до більш радикальних методів ведення блокади».

  «Заходи будуть адекватні. Ми вийшли на стадію, коли нашій батьківщині необхідний захист. Ми попереджаємо, що ті люди, які знаходяться тут – це не всі сили, які знаходять в Луганській і Донецькій областях, тому звичайна зачистка одного блокпоста буде сингалом для початку бойових дій. Ми розгорнемо партизанський рух на території окупованих і неокупованих частин України», – сказав він.

  Як повідомлялося, залізницю на Луганщині було заблоковано 25 січня на знак протесту проти торгівлі з окупантами.

  Поліція відкрила кримінальне провадження через блокування залізниці між станціями Світланове та Шипілове у Луганській області людьми у камуфляжному одязі, серед яких є народні депутати, за ч.1 ст. 279 Кримінального кодексу.

  Це стаття про блокування транспортних комунікацій, яке порушує роботу транспорту, створює небезпеку для життя людей чи призводить до інших тяжких наслідків. Такі дії карають штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до 2 років, або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 3 років.