Одеську радіостанцію викрили у поширенні ідей “русского міра” і українофобії

    415

    Як передає Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Одеської міської організації ВО “Свобода”, одеська радіостанція “Гармонія світу” транслює передачі, в яких українська мова оголошується, мало не “суржіком” російської мови, який, нібито “шкодить молодому поколінню”, а українська література – малоцінною і “вторинною”.

    За словами активістів, до них звернувся мешканець Одеси, з проханням допомогти ознайомити керівництво Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з інформацією про те, що в Одесі, в ніч з 21 на 22 січня (напередодні Дня Соборності України) приблизно о 00:40 в ефірі FM-радіохвилі 102,7 “Гармонія світу” транслювали (очевидно запис) авторську передачу Бориса Ісааковича Шинчука “Істокі”. За словами слухача, зміст радіопередачі був чітко антидержавним та українофобським, що підтвердилось під час прослуховування наданого активістам запису. В програмі лунали фрази про насадження “чужерідної культури і мови”, про неможливість розриву зв язків з “братською Росією”, про суперечливість існування Української Держави, про те, що на теренах України можливий подальший розвиток, але лише в якості частини іншого державного утворення.

    Крім того, активісти нагадали, що зовсім нещодавно одесити вже звертали увагу на досить маленький відсоток україномовного контенту в ефірі цієї радіостанції, незважаючи на мовні квоти, які передбачають певні пропорції.

    Після уважного прослуховування аудіозапису в організації було підготовлено і відправлено до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення відповідне звернення з вимогою розібратися у ситуації та в разі виявлення порушень відповідних нормативно-правових актів, що регламентують порядок роботи радіомовлення в Україні, вжити відповідних заходів згідно чинного законодавства України. Також було відправлено скаргу до цієї ж установи від громадянина України, що іноді прослуховував вище зазначену радіостанцію.