Цього року скaсують три радянські свята

  216

  Український інститут національної пам’яті підготував проект закону, згідно з яким будуть «декомунізовані» державні свята.

  «Ми розробили проект закону про державні свята в Україні. Найближчим часом виставлятимемо це питання на громадське обговорення. Головним завданням у цьому напрямку буде, дійсно, упорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються», – заявив голова інституту Володимир В’ятрович в інтерв’ю «Апострофу».

  В’ятрович висловив упевненість, що ініціативу підтримає Верховна Рада 2017 року.

  «Нам потрібно скасувати 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Не варто робити державним і святковим днем 8 березня», – наголосив він.

  На думку історика, на державному рівні повинні відзначати тільки свята присвячені «переломним, надзвичайно важливим для України як держави події».

  «День незалежності, День Конституції, а не якісь свята, які дісталися нам у спадок від радянського минулого», – зазначив він.

  В’ятрович також назвав великою перемогою те, що Україна «спокійно позбавилася 23 лютого».

  «Це свято вже майже зникло, і показником цього є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. З часом 14 жовтня повністю приживеться, і буде саме тим днем, в який ми будем згадувати захисників України, захисників у широкому сенсі», – сказав він.