Близько 80% киян у 1950-х роках розмовляли українською — секретний документ ЦРУ

  128

  В середині минулого сторіччя вісім з десяти жителів української столиці використовували у спілкуванні саме українську мову

  Центральне розвідувальне управління США опублікувало розсекречену доповідь, яка констатує, що в 1950-х роках вісім з десяти жителів української столиці використовували у спілкуванні саме українську мову. Документ викладений в архівах на офіційному сайті ЦРУ.

  «Близько 80% мешканців Києва використовують українську мову у своєму спілкуванні. Решта 20% користуються російською або однією з мов, поширених в СРСР», – йдеться в першому розділі доповіді «Мова й спілкування», датованої 28 вересня 1954 року.

  При цьому звертається увага на те, що тема політики в Україні ніколи не обговорюється у розмові з незнайомцями, у тому числі в поїздах чи будь-де в інших місцях.

  Доповідь також містить інформацію про відновлення будівель, мостів та інших об’єктів української столиці у післявоєнний період. «Основна частина залізничних станцій Києва була суттєво зруйнована під час Другої світової війни, й досі відбувається їх відновлення», – зазначається в тексті.