В’ятрович розповів, які свята в Україні можуть скасувати

  2052

  В Україні розроблений законопроект, який передбачає упорядкування свят в країні.

  Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

  “У нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Все це вимагає певного упорядкування. Нами вже розроблено проект закону “Про державні свята в Україні”. Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання”, – розповів він.

  За словами В’ятровича, варто скасувати державні свята 1 травня і 8 березня, а залишити важливі для становлення української державності дати.

  “Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня. На державному рівні повинні відзначатися, напевно, тільки ті свята, які відзначають події, які були переломними, надзвичайно важливими для України як держави – День незалежності, День Конституції … а не якісь свята, які дісталися нам у спадок від радянського минулого”, – розповів директор інституту Національної пам’яті.

  В’ятрович зазначив, що досвід “відходу” від радянських свят в нашій країні вже є.

  “Україна спокійно позбулася від 23 лютого. Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. Згодом 14 жовтня повністю приживеться, і буде саме тим днем, в який ми будемо згадувати захисників України, захисників в широкому сенсі”, – підсумував він.