У 1950-х роках 80% киян спілкувались українською: Розсекречені дані ЦРУ про Україну (ДОКУМЕНТ)

  628

  Центральне розвідувальне управління США оприлюднило розсекречену доповідь, яка свідчить, що в 1950-х роках 80% мешканців Києва використовували у спілкуванні саме українську мову, пише Вголос.

  Документ викладений в архівах на офіційному сайті ЦРУ.

  «Близько 80% мешканців Києва використовують українську мову у своєму спілкуванні. Решта 20% користуються російською або однією з мов, поширених в СРСР», – йдеться в першому розділі доповіді «Мова й спілкування», датованої 28 вересня 1954 року.

  При цьому звертається увага на те, що тема політики в Україні ніколи не обговорюється у розмові з незнайомцями, у тому числі в поїздах чи будь-де в інших місцях.

  Доповідь також містить інформацію про відновлення будівель, мостів та інших об’єктів української столиці у післявоєнний період. «Основна частина залізничних станцій Києва була суттєво зруйнована під час Другої світової війни, й досі відбувається їх відновлення», – зазначається в тексті.

  Крім того, документ вказує на інші цікаві деталі. Наприклад, що більшість київських магазинів у цей період відкривалися о восьмій ранку, втім деякі – о п’ятій, для робітників, які в цей час виходили на ранню зміну. У доповіді також зазначається, що в центрі Києва три вулиці використовувалися для пішохідного руху: Хрещатик, Володимирська й Червоноармійська. Порушення цього правила могло загрожувати накладенням штрафу.

  Серед інших цікавих подробиць повідомлялося, що в 1954 році здійснювалось авіасполучення між Києвом і Ужгородом. Вартість квитка на «жорстких» сидіннях становила 265 рублів. У «м’якому» салоні треба було доплатити 35 рублів та кілька рублів комісійного збору. При цьому квитки можна було придбати в касі на Хрещатику.  • інші новини