Україна потрапила до трійки країн із найнижчою вартістю проживання

  322

  Львів, Суми, Дніпро, Харків, Київ та Одеса опинилися в найнижчій частині таблиці рейтингу “Cost of Living Index 2017”. Дешевше, ніж у нас, жити лише в Єгипті та Індії. Найдорожче життя в Гамільтоні, що на Бермудах, пише газета “Експрес”. 

  Експерти рейтингу зазначають, що життя в Україні на 66% дешевше, ніж у США, плата за житло нижча на 77%. Як свідчать наведені середні ціни, в Україні можна поїсти в кафе й за 100 гривень (в США — за 12,36 долара, це 358 гривень).
  У нас літр молока обійдеться у 15 гривень (в США — 0,89 долара або майже 26 гривень), хліб — 8 гривень (2,55 долара за півкілограма або 74 гривні), десяток яєць — 25 гривень (2,66 долара або 77 гривень), кілограм м’яса — 91 гривню (11,61 долара або 337 гривень).
  Квиток у нашому міському транспорті коштує в середньому 4 гривні (в США — 2,25 долара). Винайняти квартиру в центрі міста можна за приблизно 7,6 тисячі гривень (1182 долари), а якщо далі від центру — то за 4,6 тисячі гривень (905 доларів). Середня зарплата в нашій країні — 5283 гривні на місяць (в США — 2881 долар).
  — Які висновки можна зробити, порівнюючи дані рейтингу?
  — У нас країна низьких заробітків і низьких цін, — підкреслює Людмила Черенько, завідувачка відділу рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ. — Останніми роками дедалі більше уваги концентрується на тому, що заробітки в Україні низькі, як і раніше, а от ціни прирівнюються до більш багатих країн. І все ж рейтинг вказує на те, що середня вартість проживання всередині країни для середньостатистичної людини досить низька.
  — Чи це добре?
  — Якщо враховувати, що Україна — це країна з низькими доходами, то низька вартість проживання — єдиний вихід для населення, можливість вижити.
  — Тобто економічно ми комфортно почуваємо себе лише в Індії та Єгипті?
  — Так і триватиме, доки в нас не буде докорінно підняте питання щодо стандартів оплати праці. Потрібно, щоб ми рівнялися хоча б на країни-сусіди в доларовому еквіваленті. Навіть на такі, які не можна назвати розвинутими — Росію та Казахстан. А от за паритетом купівельної спроможності рівень життя у нас такий самий, як у них.
  Світлана ОЛІЙНИК