Різдвяні морози на західній Україні побили всі рекорди

  1023

  7 та 8 січня, за інформацією Укргідрометеоцентру, за заході залишаються складні погодні умови. У всіх обласних центрах вдень буде до 15-17 градусів морозу, вночі – до мінус 20-ти, в Карпатах – мінус 25. Істотних опадів не передбачається, але прогнозують північний вітер силою 7-12 метрів на секунду.

  «Потепління» почнеться з понеділка, вже 11 січня вдень буде 5-7 градусів морозу.

  До речі, такі морози на Різдво востаннє на заході України були дуже давно. До прикладу, у Тернополі – у 1964-му, у Рівному – у 1987 році, у Луцьку – в 1971, у Львові, Чернівцях та Івано-Франківську – у 1954-му, у Хмельницькому – 1950 року, а в Ужгороді – взагалі у 1947 році.

  – Така погода на Різдво – цілком нормальна, – говорить кореспонденту Press-центр народний синоптик Тарас Радченко, який за погодою вже не одне десятиліття визначає, яким буде майбутнє літо чи весна. – Якщо на Різдво буде тепло, то слід чекати холодної і пізньої весни, а якщо холодно, але ясно – то і літо буде холодним і неврожайним. Однак останнім часом наш клімат суттєво змінився, самі бачите – зими безсніжні, весни як такої немає, тай осінь, зазвичай, тепер настає пізно, тобто ще у вересні може бути до 30 градусів тепла. Тож дедалі частіше ці народні прогнози стають дуже умовними.  • інші новини