Особистий охоронець Бандери про його останній день: лідер ОУН передчував недобре

  480

  Бандера

  Лідер ОУН-УПА Степан Бандера завжди був дуже обережним, але в день своєї загибелі знехтував обачністю

  Про це розповів особистий охоронець Бандери Василь Шушко, спогади якого опублікувало тернопільське видання «Погляд».

  Як зазначає автор матеріалу, Шушко розповідав, що день вбивства він так і не зміг стерти з пам’яті.

  “Від самого ранку пан Василь сидів в окремому кабінеті Мюнхенського бюро і чекав розпоряджень. Разом зі секретаркою Бандера поїхав на ринок, там вони купили овочі і повернулися до свого офісу. Секретарка – пані Євгенія – не хотіла відпускати його додому самого, казала, що покличе охорону. Він категорично відмовився і повів машину сам. Чому? Колишній охоронець пригадував, що лідер оунівців завжди був обачний, обережний. Але чому ж так знехтував цією обачністю саме цього дня – пояснити не міг. А може, щось передчував, бо напередодні поділився з охоронцем: «Я відчуваю щось недобре», – йдеться у статті.

  Убивця, Богдан Сташинський, чекав лідера ОУН-УПА за закритими дверима під’їзду його будинку.

  «Бандера відчинив двері – і з безшумного пістолета, який було майстерно загорнуто в газету, убивця вистрілив отрутою з ціанистим калієм прямо в обличчя своїй жертві. Бандера ще зміг трохи підвестися і впав. Уже пізніше стало відомо, що пістолет мав два отвори: одне – для лідера, друге – для охоронця», – пише автор матеріалу.

  Згадуючи про Бандеру, його охоронець говорив про нього, як про дуже розумну, ерудовану людину.

  «Про це мало хто знає, але Бандера складав навіть політичні та економічні прогнози для багатьох держав, передбачав події зі стовідсотковою точністю. Так само розумівся в людях: у його оточенні не було зрадників, усі йому служили вірою і правдою», – цитує видання Шушко, який був особистим охоронцем Бандери протягом семи років, аж до його загибелі.


  • не пропусти

  • магазин