Протягом рoку в Україні прoйшло два десятки військoвих навчань рiзних підрoзділів. Деякі з них прoйшли вперше з часiв розпaду Радянського союзу.
Gazeta.ua зібрали наймасштабніші військові навчання, які пройшли на території України з початку року.
“Весняний грім-2016”
2 квітня на Півдні України пройшли стратегічні командно-штабні навчання за участі тактичної авіації, зенітно-ракетних, радіотехнічних та спеціальних військ. У морі 20 бойових кораблів з різних країн вчились відбивати морський десант супротивника.
Морські піхотинці десантувались з вертольотів та кораблів. Їх прикривали артилерійські підрозділи військ берегової оборони. Водночас авіації у небі над Західною Україною відпрацьовують повітряну підтримку військ.
Вигнали в поля і особовий склад Центрів забезпечення. Вони відпрацювали екстрений вихід у поле зі всім майном.
“Рапід Трайдент-2016”
1800 військовослужбовців із 13 країн світу 17 липня. Окрім України та США до навчань залучено військових з Канади, Великобританії, Болгарії, Литви, Туреччини, Румунії, Грузії, Молдови, Польщі, Норвегії та Швеції.
В навчальних боях бійці десантно-штурмової роти відпрацювали знищення опорних пунктів бойовиків. Два взводи ВДВ пішли в атаку під прикриттям броньованих автомобілів українського виробництва КрАЗ “Спартан”.
У цей же час в тилу противника ще два взводи десантників висадились із гелікоптерів Мі-8. Підкравшись впритул до опорного пункту, десантники взяли його в облогу. Після нетривалого бою умовного противника було знищено, а десантники зайняли кругову оборону.
“Небесний щит-2016”
11 серпня бойові літаки відпрацювали навчальну посадку і зліт на ділянці автодороги Київ – Чоп у рамках навчань “Небесний щит — 2016”. Аеродром обладнали на ділянці між селами Крупець і Михайлівка Радивилівського району Рівненщини.
“Відповідно до плану бойової підготовки виконувалася посадка літаків Міг-29 та Су-24 на визначену ділянку дороги. За роки існування Збройних Сил України відповідний елемент льотний склад виконується лише на базових військових аеродромах”, – розповідав полковник Олексій Марченко, т.в.о. командира Повітряного командування “Захід”.
Під час приземлення рух автотранспорту тимчасово перекрили. Водії висипались на узбіччя, аби побачити незвичне дійство.
“Рубіж-2016”
560-метрову понтонну переправу через Дніпро. 20 жовтня встановили її на околиці селища Антонівка, що на Херсонщині. Армійці зізнаються, що подібних споруд не будували за всі роки служби в ЗСУ.
Міст дві години зводили 500 бійців з інженерних військ. Використали 77 металевих понтонів. На березі переправу прикривали десантники та зенітні батереї. У воді охороняли переправу розвідники-водолази.
“Ми перевірити швидкість взаємодії штабів і бойових підрозділів інженерних військ. Умови були наближеними до бойових. Перед рухом колони машин поставили димову завісу”, – заявив Віктор Муженко, начальник Генерального штабу.
Командири спостерігали за роботами підрозділів з безпілотника.
Ракетні стрільби в Чорному морі
1-2 грудня в Херсонській області пройшли випробування зенітних ракет середньої дальності. Стріляли по цілях в акваторії Чорного моря. Це не на жарт розлютило Росію — ракети пролітали над окупованим Кримом.
Україна закрила повітряний простір над Чорним морем та окупованим Кримом. Заборони захід суден в акваторію моря.
У Міністерстві оборони РФ висловили протест. Заявили, що будуть збивати ракети і завдадуть ракетного удару по місці їх пуску.
“Згідно з міжнародними угодами, суверенний повітряний простір РФ в Чорному морі закінчується посередині протоки, а на захід від протоки знаходиться суверенний повітряний простір України, тому вчення законні”, – заявив Олександр Турчинов, голова РНБО.
Росіяни вивели з бухт кораблі Чорноморського флоту. Всі навчання вони простояли на позиціях неподалік західного узбережжя окупованого Криму.