Від армії тепер не ухилишся

  130

  Новий порядок обліку дає можливість простежувати за всіма, хто переховується від призову

  Уряд затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних. Обов’язок вести такий облік покладено не тільки на військкомати, військові частини та органи влади, але й на підприємства та навчальні заклади, пише газета Експрес.

  — Тож чи допоможе новий порядок дати лад обліку?

  — Це ще один крок до запровадження єдиної електронної системи обліку, — каже Олександр Поронюк, керівник Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони України. — Завдяки новому порядку ухилитися від служби буде набагато важче. Для цього особа буде змушена хіба що перейти на нелегальне становище.

  — Як саме ускладнили життя ухильникам від служби?

  — Насамперед впорядковано систему роботи з військовозобов’язаними. Завдяки цьому військові комісаріати матимуть бази даних щодо всіх, хто підлягає призову. Це дасть можливість простежити за кожною особою, яка ухиляється від призову, — коли вона хоче виїхати за кордон, оплатити компослуги чи вчинити якісь інші дії в офіційних органах.

  — А яку роль у цьому відведено підприємствам та навчальним закладам?

  — Це частково відновлення старої системи обліку на підприємствах установах, організаціях та навчальних закладах, але вже у вдосконаленій формі.

  Тож підприємства, установи та організації разом із державними органами, зокрема, зобов’язані під час прийняття на роботу чи навчання громадянина перевіряти в нього військовий квиток чи посвідчення про постановлення на військовий облік і лише після цього розглядати питання прийняття на роботу чи навчання.

  Також підприємство повинне у семиденний строк надіслати до відповідних районних чи міських військових комісаріатів повідомленя про зміну облікових даних призовників і військовозобов’язаних, прийнятих на роботу чи навчання та звільнених з роботи або відрахованих з навчального закладу.

  — Тож якщо повістка не знайшла призовника вдома, його можна розшукати за місцем роботи?

  — Так, на підприємства та навчальні заклади покладено обов’язок на вимогу військових комісаріатів повідомляти призовників і військовозобов’язаних про виклик їх і забезпечувати своєчасне прибуття. Тож керівники підприємства тепер повинні регулярно спілкуватися та взаємодіяти з військоматами, якщо у  них працюють призовники чи військовозобов’язані. Зокрема, не рідше як раз на рік передбачено звіряння особових карток працівників з обліковими документами військових комісаріатів, в яких вони перебувають на військовому обліку.

  Віктор ДУДАР