Колишнім даішникам знайшли місце у новому підрозділі поліції

  1253

  ГАИ

  Наступного року в Україні сформують новий підрозділ поліції – дорожній. Поліцейські замінять ДАІ – контролюватимуть швидкісний режим на дорогах і дотримання правил дорожнього руху

  Як передає портал Znaj, про це повідомляли у МВС. У прес-службі поліції не розкривають таємниць про дорожню поліцію, однак не спростовують її відкриття 2017 року.

  Відомо, що дорожня поліція складатиметься зі стаціонарних патрулів і підрозділів перехоплення, які наздоганятимуть автомобілі порушників.

  “Кажуть, що в нову поліцію братимуть і колишніх даішників. І це непогано. Багато із них є справжніми професіоналами. А загалом поліція зараз в Україні дуже необхідна. Адже функції патрульних дуже широкі. Важко встигнути ще й контролювати рух на дорогах. Та й практика роботи дорожньої поліції є в багатьох розвинених країнах”, – каже правознавець і автоюрист Володимир Караваєв.

  За його словами, успішність запровадження дорожньої поліції залежить не лише від кадрових рішень, а й від підходу формування служби.

  “Важливо, аби законодавчо поліцейським надали необхідні функції. І щоб вони мали потрібне обладнання для роботи з водіями – різноманітні електронні засоби для фіксації швидкості та вмісту алкоголю у крові. Крім цього, потрібен доступ в електронні бази даних. Якісна робота поліція повинна бути лише разом із запровадженням і законодавчим врегулюванням автоматичної фотофіксації порушень. Так можна запобігти хабарництву”, – каже він.

  Поліція спочатку запрацює на міжнародних трасах.

  “Там непогані дороги, тому українці полюбляють розганятися. З часом дорожня поліція працюватиме на всіх дорогах”, – каже експерт.