Названо найбільш вразливу категорію населення в Україні

  319

  Роми в Україні продовжують бути найбільш вразливою та дискримінованою категорією населення, пише УНН.
  “Насамперед, це пов’язано з тим, що роми в Україні продовжують бути найбільш вразливою та дискримінованою категорією населення, вони щодня зазнають утисків практично у всіх сферах життя: залишаються невирішеними питання доступу ромів до освітніх та медичних послуг, працевлаштування, документування, забезпечення житлом, реєстрації місця проживання тощо”, — йдеться у повідомленні прес-служби Омбудсмена.
  У рамках здійснення моніторингу дотримання прав громадян в Україні Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина здійснила візити до місць компактного проживання ромів у Черкаській області.
  За результатами візиту відкрито провадження за фактом підбурювання до дискримінації та поширення мови ворожнечі щодо ромської громади, яка проживає на території міста Сміла.
  Зокрема, стало відомо, що окремі жителі міста Сміла звернулися до Смілянської міської ради зі скаргою на дві багатодітні ромські родини. У зв’язку з цим, до порядку денного 23-ї сесії Смілянської міської ради було включено питання щодо обговорення звернення жителів. На сесії міської ради один із скаржників вдався до мови ворожнечі щодо ромів, зокрема назвав всіх ромів крадіями, ледарами, без надання доказів та свідків звинуватив ромські родини в протиправних діях.
  Відтак, за результатами зустрічі направлено звернення до в.о. голови Смілянської міської ради з проханням вжити заходів для врегулювання вказаної конфліктної ситуації. Також направлено запит до Управління забезпечення прав людини в поліцейській діяльності Національної поліції України.


  • інші новини