Українські випускники все частіше обирають приватні університети: топ-3 заклади

    2720

    В Україні останніми роками спостерігається значне зростання популярності приватної освіти, зокрема й університетської. Засновниця мережі приватних шкіл “Educator” Владислава Бандурко в інтерв’ю РБК-Україна розповіла про тенденції вибору закладів вищої освіти серед українських випускників.

    За словами Владислави Бандурко, цінність освіти зросла, оскільки в умовах війни це чи не єдина річ, яку можна взяти з собою, переїжджаючи. Для того, щоб освіта дійсно виправдовувала себе, вона має бути якісною та ефективною.

    Приватні школи, на її думку, за час пандемії та повномасштабного вторгнення зарекомендували себе як надійні освітні партнери, адже зазвичай їм потрібно менше доби для адаптації до змін умов. Крім того, приватні заклади є більш гнучкими у форматі та можуть оновлювати свої освітні програми щорічно, тоді як державні оновлюються значно рідше. Водночас експертка відзначила стійкість державної системи освіти та високий професіоналізм вчителів.

    Владислава Бандурко прогнозує подальше поширення приватної освіти в Україні. За її оцінками, приватний сектор займатиме близько 20% від усього ринку освітніх послуг, тоді як зараз цей показник становить близько 12% для Києва та 5-6% для України в цілому. Попри питання вартості та доступності, зростання приватного сектору освіти триватиме в найближчі роки.

    Експертка розповіла, що популярність здобувають не лише приватні школи, а й університети. За її словами, три найпопулярніші університети, куди сьогодні прагнуть вступати українські випускники, це:

    • Київська школа економіки (KSE) – приватний заклад;
    • Український католицький університет (УКУ) – приватний заклад;
    • Національний університет “Києво-Могилянська академія” – державний заклад.

    Наявність двох приватних закладів у цьому списку, на думку Бандурко, свідчить про зростаючий запит українських випускників на якісну професійну освіту.



    • інші новини