Студенти зможуть використовувати ШІ в академічних роботах, але лише за дотримання однієї умови

    274

    Верховна Рада незабаром розгляне законопроєкт 10392 про академічну доброчесність. Комітет з питань освіти вже рекомендував його до ухвалення як закону. Серед ініціаторів законопроєкту — спікер парламенту Руслан Стефанчук та народні депутати Юлія Гришина, Роман Грищук. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

    Законопроєкт передбачає, що одним із видів порушень академічної доброчесності буде недоброчесне використання результатів, згенерованих штучним інтелектом. Під цим терміном законодавець розуміє оприлюднення текстів, зображень, моделей, даних або інших результатів, згенерованих ШІ, як власних академічних досягнень, якщо цей факт не зазначено у творі чи супровідних матеріалах.

    Таким чином, відповідальність настане лише у випадку, якщо автор не вказав про “співавторство” зі штучним інтелектом. У разі недоброчесного використання результатів, згенерованих ШІ, до особи застосовуватимуться санкції, визначені внутрішніми актами або умовами конкурсу, якщо інше не встановлено законом.

    Законопроєкт також передбачає, що при використанні в академічному творі об’єкта, згенерованого штучним інтелектом, автор повинен повідомити про це. Це потрібно зробити, зазначивши методику генерування чи посилання на відповідну комп’ютерну програму або її опис згідно з вимогами до оформлення чи оприлюднення відповідних академічних творів.

    Варто зазначити, що академічний твір — це робота у сфері освіти чи науки, виражена у формі дисертації, творчого мистецького проєкту, кваліфікаційної чи курсової роботи, наукової монографії, статті, підручника, навчального посібника або в іншій формі, визначеній законодавством та/або внутрішнім актом.



    • інші новини