Понад сто українських організацій залишилися без фінансування після заморозки програм USAID

    289

    Понад сто організацій в Україні, серед яких правозахисні, опинилися без фінансової підтримки після того, як Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) призупинило свої програми. Про це повідомляє El Pais, посилаючись на джерела в місії ООН в Україні.

    За інформацією видання, в окремих сферах, зокрема у сфері захисту прав людини, до 80% фінансування надходило саме від USAID. Представники ООН в Україні отримали внутрішню вказівку утриматися від підписання будь-яких нових документів, що передбачають фінансування з боку США.

    Наразі місія ООН вивчає, які проєкти мають критичне значення і від яких залежать життя людей. Пріоритет надається ініціативам, що підтримують соціально вразливі групи. При цьому джерела запевняють, що програми, пов’язані з дітьми, залишаться незмінними.

    Сотні українських компаній, що опинилися на межі банкрутства через війну, отримували підтримку у вигляді технологій та кредитних ліній. Це було особливо важливо для аграрного сектору, який є стратегічною галуззю економіки України. За офіційними даними уряду США, 15 тисяч дрібних фермерів отримали допомогу у вигляді добрив, насіння та сільськогосподарської техніки.

    Однак найбільше заморожування коштів відчули представники культурного сектору та незалежні медіа. Понад сто організацій у цих сферах залишилися без фінансування, що може призвести до згортання їхньої діяльності.

    Особливо критичною є ситуація для невеликих незалежних медіа. Видання повідомляє, що більшість таких ЗМІ в Україні фінансувалися через USAID. Зокрема, йдеться про розслідувальні проєкти Bihus.Info та “Слідство.Інфо”, які отримували понад 80% свого бюджету зі США. Ці медіа відіграють ключову роль у боротьбі з корупцією та контролі за владою, і тепер їхня робота опинилася під загрозою.



    • інші новини