Вчені з’ясували, що Місяць виник практично одночасно із Землею — 4,51 млрд років тому

    133

    Нове дослідження переписує історію Місяця. Американські та європейські планетологи вивчили давні місячні породи й дійшли висновку: Місяць з’явився набагато раніше, ніж вважалося — близько 4,51 мільярда років тому, практично одночасно із Землею, а не 4,4 млрд років тому, як заведено вважати.

    Ключ до розгадки зародження Місяця — циркони — мікроскопічні кристали, які виникають у товщі лави після її “спливання” до поверхні планети. Їхній вік (4,35 мільярда років) вказує на те, що надра Місяця пережили потужне переплавлення через гравітаційну взаємодію із Землею та Сонцем. Це можливо лише за дуже раннього утворення Місяця. Циркони були присутні в пробах реголіту з “Аполлона-17”.

    Науковці змоделювали процес на комп’ютері, враховуючи гравітаційний вплив Землі. Виявилося, що близько 4,35 мільярда років тому Місяць перебував на орбіті, де гравітаційний вплив Сонця та Землі спричинив сильне нагрівання його надр. Таким чином, вік цирконів та інші загадки Місяця (наприклад, мала кількість давніх кратерів) пояснюються новим сценарієм його народження — практично одночасно із Землею. Це відкриття серйозно змінює розуміння формування Сонячної системи.