Міністерство освіти і науки України повідомило, що у 2024 році у школах країни зафіксували 219 випадків булінгу. Це серйозна соціальна проблема, яка впливає на життя дітей та їхню психологічну безпеку.
“Булінг – це не просто сварка чи конфлікт, а повторювані дії, які завдають болю, принижують гідність іншої людини та залишають негативний слід на все життя,” – зазначено у повідомленні міністерства.
У жовтні Міністерство освіти запустило інструмент на платформі АІКОМ (Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту). Він дозволяє швидко та зручно повідомляти про випадки булінгу, що має підвищити ефективність реагування.
Освітній омбудсмен закликав керівників шкіл письмово повідомляти поліцію та службу у справах дітей про кожен випадок булінгу, насильства чи жорстокого поводження. Крім того, він вважає, що педагоги, яких визнають винними у булінгу, мають бути відсторонені від роботи на термін від одного до трьох років.
Булінг у школах – це проблема, яка має значний вплив на фізичне та психологічне здоров’я дітей. Своєчасне реагування, підтримка постраждалих і суворі заходи проти винних допоможуть створити більш безпечне освітнє середовище для кожної дитини.