Освітній омбудсмен назвав головні причини, чому старшокласники масово виїжджають з України

    882

    В Україні триває масовий виїзд старшокласників за кордон, і основною причиною цього, за словами Сергія Горбачова, першого освітнього омбудсмена країни, є не відсутність патріотизму серед учнів, а проблеми з інформаційною політикою та відсутність державної стратегії в освіті. Про це повідомляє Telegraph.

    Горбачов вважає, що на вчителів покладають занадто багато додаткових обов’язків, які не мають нічого спільного з навчальним процесом. За словами експерта, учителі змушені виконувати непотрібні функції, такі як участь у конкурсах, заповнення звітів, виконання непрактичних процедур. Все це забирає час, який можна було б витратити на ефективне навчання.

    Основною проблемою, яку називає Горбачов, є недостатні умови для педагогів: низька зарплата, погані умови праці, відсутність необхідного обладнання та гаджетів, а також неналежне ставлення з боку адміністрації. Вчителі потребують підтримки та належних умов для того, щоб виконувати свою роботу на високому рівні.

    Горбачов зазначає, що виїзд 300 тисяч старшокласників за кордон — це велика цифра, хоча він сумнівається, що ці дані є абсолютно точними. Але проблема справді існує. Батьки відправляють своїх дітей за кордон не через відсутність патріотизму, а тому, що не хочуть, аби їхні діти служили в армії та захищали країну.

    На думку Горбачова, головною проблемою є те, що освіта в Україні не є пріоритетною для держави. Вона сприймається як витратна стаття бюджету, а не як інвестиція в майбутнє. Всі фінансові ресурси в освіті, на його думку, наразі залежать від міжнародної допомоги, а не від державних інвестицій. Відсутність стратегічного мислення серед тих, хто приймає рішення щодо фінансування освіти, є однією з причин, чому ситуація в галузі не покращується.