Через 11 місяців після того, як вертоліт Ingenuity здійснив останній політ в атмосфері Червоної планети, інженери та вчені з Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA представили оновлену інформацію про дрон на щорічних зборах Американського геофізичного союзу (AGU).
Інженери повідомили, що після жорсткої посадки, що сталася після 72-го польоту апарату в середині січня 2024 року, всі датчики, акумулятори та системи авіоніки залишилися цілими і чудово функціонують. Тому Ingenuity продовжить працювати як свого роду метеостанція, записуючи телеметрію, роблячи зображення кожен сол (сонячна доба на Марсі) та зберігаючи їх у своїй пам’яті.
За оцінкою інженерів, таким чином Ingenuity зможе пропрацювати ще років 20. Але найближчими роками у вчених не буде можливості отримати ці дані, оскільки марсохід Perseverance, через який Ingenuity зв’язувався із Землею для відправлення даних, зараз знаходиться за три кілометри від дрона.
Фахівці Лабораторії реактивного руху розповіли, що витратили кілька місяців, щоб точно зрозуміти причину катастрофи Ingenuity. Вони дійшли висновку, що бортові навігаційні датчики вертольота не змогли розрізнити особливості текстури поверхні Марса, щоб точно визначити її положення, тому коли апарат сідав, він ударився об поверхню планети.
У будь-якому випадку програма Ingenuity виявилася неймовірно успішною. Вертоліт створювали для виконання п’яти польотів на Марсі, а в результаті він здійснив 72.