Група вчених з Дослідницького інституту акваріума затоки Монтерей (США) виявила океанічного молюска з унікальною зовнішністю та незвичайним способом втечі від хижаків. Про це повідомляє журнал Deep Sea Research Part I.
Виявлений молюск отримав назву Bathydevius caudactylus – його невеликий розмір можна порівняти з яблуком, а видова приналежність визначає тварину до класу морських слимаків. При цьому молюск світиться за допомогою біолюмінесценції (що є рідкістю для слимаків), а також є першим представником цього класу, якого виявили в глибокому океані.
Крім цього, молюск також відрізняється своїм незвичайним зовнішнім виглядом – він має веслоподібний хвіст з пальцеподібними наростами і великий драглистий каптур, який може використовуватися для лову дрібних ракоподібних.
Крім того, Bathydevius caudactylus має унікальний спосіб відволікання хижаків. Якоїсь миті дослідники стали свідками того, як молюск відокремив від себе невеликий виступ на хвості, який продовжував світитися ще якийсь час. Такий спосіб втечі вчені порівняли з тим, як ящірки відкидають власні хвости.
«Цей вид — третій випадок, коли ця особлива здатність (біолюмінесценція) виникла у голожаберного, і це порушує багато основних питань. Ми поки що не знаємо, які хімічні речовини він використовує для створення світла, які гени в цьому беруть участь і як ця риса могла виникнути, здавалося б, з нізвідки у цієї тварини. У нього немає близьких родичів серед інших равликів, тож це справді окрема еволюційна подія», — розповів старший науковий співробітник Дослідницького інституту акваріума затоки Монтерей Стівен Хеддок.