Стародавній храм бронзової доби, що належав цивілізації Дільмун, виявила кувейтсько-датська археологічна експедиція на острові Файлака в Кувейті. Вони помітили 4000-річну споруду на східній частині острова.
Храм є пам’яткою цивілізації Дільмун, яка вважається однією з найдавніших на Аравійському півострові. За словами експертів, цей народ існував із 3200 по 330 рік до нашої ери. Дільмун була одним із ключових торгових посередників між цивілізаціями Месопотамії та Південної Азії.
У храмі розміром 11 на 11 метрів археологи виявили безліч артефактів. Серед них були вироби з кераміки та друку, які вказували на зв’язок із культурою Дільмун. Будівля була недалеко від раніше знайдених споруд, які також пов’язані з стародавньою культурою Дільмун, таких як «Палац» та «Храм Дільмун».
Глава датської археологічної експедиції доктор Стефан Ларсен припустив, що фрагменти виявлених стін першого храму були частиною його платформи.
Професор археології та антропології в Університеті Кувейту Хассан Ашкенані дійшов висновку, що в давнину острів Файлака був важливим центром релігійної та адміністративної діяльності. Також вчені припустили, що цивілізація Дільмун підтримувала торговельні зв’язки з Елам у сучасному Омані, Альбою в Сирії та Хайтаном у Туреччині, пише Kuwait Times.