В умовах війни в Україні шахраї не зупиняються ні перед чим, щоб обманути людей. Нещодавно з’явилася особливо цинічна схема – фальшиві петиції для присвоєння звання Героя України загиблим воїнам. Замість справжнього сайту з петиціями, жертвам надсилають фішингові посилання, які крадуть гроші з банківських карток.
Про цю схему повідомила на Facebook дружина добровольця, волонтерка та активістка Юля Шу. Вона розповіла, що невідомі особи пишуть користувачам у мережі з проханням підтримати “петицію” на честь загиблого родича. Їхній текст часто починається з фрази: “не знаю, звідки у мене ваш номер, але мій родич загинув на фронті, підпишіть, будь ласка, петицію про присвоєння звання Героя України”.
Після згоди жертві надсилають посилання на сайт-дзеркало, який виглядає майже ідентично справжньому порталу для петицій. Шахраї ретельно копіюють елементи інтерфейсу та дизайн, щоб користувачі не помітили підробку. Як зазначає Юля Шу, більшість людей навіть не підозрюють, що мають справу з шахрайством, і вводять свої карткові дані, внаслідок чого гроші зникають з рахунку.
За словами Юлі, “відсотків до 80 одержувачів такого посилання не помітять підробку та введуть свої дані картки, щоб авторизуватися”. В результаті з банківської картки зникають значні суми.
Волонтерка також оприлюднила скріншот листування з шахраями, щоб попередити інших про цю небезпеку.
Щоб уникнути пастки, важливо ретельно перевіряти сайти, на яких просять ввести фінансові дані. Варто звертати увагу на адресу сайту та уникати переходів за підозрілими посиланнями, особливо від незнайомців. Користувачам рекомендується користуватися лише офіційними джерелами для підписання петицій та бути пильними у соціальних мережах.