Вчені створили звукову візуалізацію події Лашамп – так звучить магнітне поле Землі

    132

    Вчені з Технічного університету Данії та Німецького дослідного центру геонаук створили звукову візуалізацію події Лашамп — короткого періоду приблизно 41 000 років тому, коли магнітне поле Землі значно ослабло, дозволивши більшій кількості космічних променів досягти атмосфери Землі.

    Під час цієї події магнітне поле Землі ослабло до мінімуму 5% від його нинішньої сили. Ця подія є важливою для розуміння процесів, що формують магнітне поле Землі. Вчені використали дані місії Swarm Європейського космічного агентства (ESA), а також інші джерела, щоб створити карту руху ліній магнітного поля Землі під час події та стереозвукову версію, яку можна почути у відео.

    Звуковий ландшафт був створений з використанням записів природних шумів, таких як скрип дерева та падаючі камені, змішуючи їх у знайомі та незвичайні звуки. Процес перетворення звуків з допомогою даних схожий на твір музики по партитурі.

    Дані сузір’я Swarm використовуються для кращого розуміння того, як генерується магнітне поле Землі. Супутники вимірюють магнітні сигнали не лише від ядра, а й від мантії, кори, океанів і до іоносфери і магнітосфери. Ці дані мають важливе значення для вивчення таких явищ, як геомагнітні інверсії та внутрішня динаміка Землі.

    “Звук магнітного поля Землі” – перша версія соніфікації магнітного поля, отримана з використанням даних Swarm, – спочатку відтворювався через систему з 32 динаміків, встановлену на міській площі в Копенгагені, причому кожен динамік представляв зміни магнітного поля в різних точках світу за останні 100 000 років.

    Надалі ці дані будуть використані для вивчення магнітного поля Землі та його впливу на довкілля. Як зазначили вчені, «ця подія є важливим кроком уперед у розумінні процесів, що формують магнітне поле Землі, і має важливе значення для розуміння геомагнітних інверсій та внутрішньої динаміки Землі».