Вчені відкрили новий феномен, що впливає на радіаційні пояси Землі

    66

    Американські вчені з Університету Аляски у Фербанксі виявили новий тип так званого «свисту» — електромагнітної хвилі, яка відправляє енергію блискавок у магнітосферу Землі. Дослідження опубліковане у науковому журналі Science Advances (SciAdv).

    Раніше вважалося, що енергія блискавки, що потрапляє до іоносфери на низьких широтах, залишалася в іоносфері і, отже, не досягала радіаційних поясів. Цими поясами є два шари заряджених частинок, що оточують планету і утримуються на місці магнітним полем нашої планети.

    Іоносфера – верхня атмосфера Землі, що характеризується високою концентрацією іонів і вільних електронів. Вона іонізується сонячною радіацією та космічними променями, що робить її провідною та критично важливою для радіозв’язку, оскільки вона відображає та змінює радіохвилі.

    Нове відкриття являє собою тип хвилі, яку автори назвали «дзеркально відбитим свистом».

    Дослідження показало, що в магнітосфері співіснують обидва типи свистів – свисти з дзеркальним відображенням і свисти з магнітосферним відображенням. Аналіз даних плазмових хвиль, отриманих з допомогою зондів, показав, що дзеркально відбиті свисти виявилися поширеним явищем магнітосфери.

    Більшість блискавок відбувається у низьких широтах, у тропічних і субтропічних регіонах, схильних до розвитку гроз.

    За словами вчених, їхнє відкриття має значення для забезпечення роботи супутникового зв’язку та інших космічних технологій.



    • інші новини