Згідно з українським законодавством, недотримання правил військового обліку може обійтися громадянам у чималі штрафи. Якщо дані у військовому обліку не оновлені вчасно, це може призвести до штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Однак, перед тим як штраф буде стягнутий, необхідно виконати низку формальних процедур. Про деталі процедури розповів адвокат Дмитро Дончак.
Спочатку територіальний центр комплектування (ТЦК) повинен винести постанову про накладення штрафу. Важливо, що це повинно бути зроблено протягом трьох місяців з моменту правопорушення. Якщо до 17 жовтня ТЦК не встигає винести постанову, накласти штраф вже не зможуть.
У разі невиплати штрафу, справа передається до Державної виконавчої служби (ДВС), яка відкриває виконавче провадження. Це може призвести до серйозних наслідків, таких як:
- Блокування банківських рахунків і карток.
- Стягнення 20% з офіційної зарплати, якщо ви працевлаштовані.
- Внесення до Єдиного реєстру боржників та фактичний арешт вашого майна.
Потрапляння до Єдиного реєстру боржників означає, що ви не зможете здійснювати нотаріальні дії щодо свого майна, зокрема дарування чи продаж, навіть без окремої постанови про арешт.
Продаж частки у квартирі для сплати боргу перед ТЦК можливий лише за певних умов. По-перше, борг повинен перевищувати 20 мінімальних зарплат (приблизно 160 тисяч гривень). По-друге, якщо квартира є вашим єдиним житлом і ви там прописані, закон захищає її від примусового продажу, навіть за наявності боргу.