Європейські та бразильські планетологи та геологи з’ясували, що астероїд, котрий впав на Землю в кінці крейдяної ери і знищив динозаврів, виник далеко за межами орбіти Юпітера. Дослідження опубліковане у Science.
Автори роботи вивчили ізотопний склад порід, що сформувалися під час падінь великих астероїдів. Зокрема, вони досліджували кратер Мороквенг у Південній Африці, кратер Чиксулуб біля південних берегів Мексики та кратер Попігай у росії.
У ході їх вивчення планетологи і геологи звернули увагу на те, що метеорити та астероїди з різних класів містять у собі неоднакові частки ізотопів металів платинової групи, що й дозволило їм визначити походження того, що впав на Землю на кінці крейдової ери.
«Виміри показали, що небесне тіло, що залишило кратер Чиксулуб біля берегів Мексики, являло собою астероїд класу C з високим вмістом вуглецю, який виник за межами орбіти Юпітера», – йдеться у дослідженні.
Подальше вивчення часток ізотопів рутенію дозволило вченим встановити, що астероїд, що загубив динозаврів, дуже схожий за складом на первинну матерію Сонячної системи. Таким чином, астероїд, який знищив динозаврів, є унікальним об’єктом.