Стартап Sirius Aviation з українським корінням представив електроліт на водні із запасом ходу понад 1850 км

  92

  На виставці MOVE Expo генеральний директор компанії Sirius Aviation, Олексій Попов, за плечима у якого керівництво авіазаводами у Києві та Харкові, представив зовнішній вигляд та внутрішнє оздоблення розкішного електрольоту CEO Jet з вертикальним зльотом та посадкою. Родзинка проєкту – силова установка на зрідженому водні та паливних осередках, розробка якої близька до завершення. Це забезпечить дальність польоту майже понад 1850 км у тиші та комфорті.

  Формально про електроліт Sirius Aviation стало відомо ще у січні цього року. Тоді в аеропорту Пайєрн у Швейцарії було проведено живу демонстрацію роботи прототипу силової водневої установки. Вчора в Лондоні компанія показала розгорнуті рендери зовнішнього вигляду електрольоту CEO Jet, його туристичної версії Adventure Jet із можливістю посадки на воду та інтер’єру тримісної версії CEO Jet, а також дизайн кабіни пілота.

  Представлені зображення дають повне уявлення про комфорт, який пасажири відчуватимуть у польоті. З урахуванням максимальної дальності польоту 1851 км (1150 миль) з крейсерською швидкістю 515 км/год політ триватиме понад три години, тому комфорт буде не зайвим. У проєктуванні салону та місця пілота компанії Sirius Aviation допомагали фахівці з дизайну автомобілів – партнери в особі компаній BMW Designworks та Sauber Group.

  За словами генерального директора компанії Sirius Aviation, воднева силова установка готова на 70%. Електроліт буде живитися переважно від паливних осередків. Акумулятор буде працювати не більше 90 с за весь переліт і зможе заряджатися в повітрі. П’ятимісна версія електрольоту (Millennium) долатиме трохи менші відстані на повному баку водню – до 1046 км.

  Окремий інтерес представляє версія Adventure Jet з понтонами для посадки на воду, пиловим захистом вентиляторів та іншим туристичним обважуванням. У всіх випадках планер реалізується за схемою «качка» з двома короткими крилами спереду та двома довгими основними ближче до хвостової частини. Електроліт використовує для польоту канальні вентилятори оригінальної конструкції на крилах поворотних. Це дозволить йому вертикально злітати та сідати, переходячи у повітрі в літаковий режим польоту.

  Дизайном машин та технічними питаннями у компанії Sirius Aviation відають останній директор «Антонова» Олександр Лось та випускник Харківського авіаційного інституту Євген Кононіхін. До масового виробництва комерційних машин компанія обіцяє розпочати 2028 року.