Вступна кампанія 2024 в Україні: все, що потрібно знати

  149

  Уже зовсім скоро розпочнеться вступна кампанія 2024 року. Для тисяч абітурієнтів по всій Україні це означає час хвилювання, очікування та, звичайно ж, підготовки. Про те, як зорієнтуватися в цій складній процедурі, розповідає NV.

  Реєстрація електронного кабінету вступника

  Перший крок на шляху до омріяного диплома – реєстрація електронного кабінету вступника. Ця процедура розпочнеться 1 липня 2024 року і триватиме до початку прийому документів. Під час реєстрації потрібно створити профіль, заповнити анкету та завантажити необхідні документи, включаючи фото, скани паспорта та атестата про закінчення школи.

  Прийом документів

  Прийом документів до вищих навчальних закладів України розпочнеться 19 липня 2024 року і триватиме до 18:00 31 липня. Протягом цього періоду ви зможете подати документи до п’яти закладів за трьома напрямками навчання. Зверніть увагу, що деякі спеціальності можуть вимагати додаткових сертифікатів, результатів творчих конкурсів або проходження медичного огляду.

  Співбесіди та творчі конкурси

  Для деяких категорій абітурієнтів, а також для вступу на певні спеціальності, окрім результатів ЗНО/НМТ, може бути передбачено проходження співбесіди або творчого конкурсу. Реєстрація на ці процедури для бюджетної форми навчання триватиме з 3 по 10 липня, а для контрактної – з 3 по 25 липня. Дати проведення творчих конкурсів визначаються кожним закладом окремо.

  Оприлюднення рейтингових списків

  Після завершення прийому документів, проведення співбесід та творчих конкурсів (за потреби) формуються рейтингові списки вступників. Оприлюднення списків з рекомендаціями до зарахування на бюджетну форму навчання відбудеться не пізніше 5 серпня. Вступники, які отримали рекомендації, повинні до 8 серпня подати оригінали документів до закладу. Зарахування на бюджет здійснюється до 10 серпня.

  Зарахування на контрактну форму навчання

  Для вступників на контрактну форму навчання терміни оприлюднення списків з рекомендаціями та зарахування триватимуть до 30 серпня 2024 року включно.