«Енергоатом» відправляє одразу п’ять енергоблоків АЕС на ремонт: що це змінює у відключеннях світла

  30

  CT 2024.06.14 06590 - 010

  Через тиждень в Україні планують відправити на ремонт п’ять атомних енергоблоків. За словами Станіслава Ігнатьєва, голови ради Української асоціації поновлюваної енергетики, сонячна генерація допоможе впоратися з дефіцитом електроенергії. Про це він розповів в ефірі «Київ 24».

  Сонячна генерація врятує від дефіциту електроенергії

  Останнім часом вдалося зменшити тривалість відключень світла. Один з енергоблоків нещодавно повернувся з ремонту, що суттєво допомогло стабілізувати ситуацію. В Україні на підконтрольній території працює дев’ять енергоблоків, тоді як ще шість перебувають у тимчасовій окупації.

  Станіслав Ігнатьєв підкреслив, що атомна генерація є основою енергосистеми країни. Наразі в ремонті було два енергоблоки, залишилося шість, з яких п’ять планують вивести на ремонт через тиждень.

  Вплив погоди на енергосистему

  Завдяки гарній погоді, коли працювала сонячна генерація, вдалося зменшити кількість відключень світла. Проте останніми днями через дощі цей показник впав на 20%. Ранкові години рятуються за допомогою експорту електроенергії та економії з боку українців. Прохолодна погода також сприяє меншому використанню кондиціонерів, що зменшує навантаження на систему.

  Прогноз на наступний тиждень

  Наступного тижня обіцяють сонячну погоду, що допоможе сонячній генерації справлятися з дефіцитом електроенергії. Проте, з підвищенням температури важливо продовжувати економити електроенергію, щоб уникнути нових відключень.

  Станіслав Ігнатьєв зазначив: «Це поєднання факторів дозволило нам пройти останні дні без суттєвих обмежень побутових споживачів».