Наземні дрони для евакуації ЗСУ вразили західних партнерів: врятують декілька бійців одразу

  121

  Під час демонстрацій для західних партнерів в Україні представили наземні дрони для евакуації поранених. Ці роботизовані платформи здатні евакуювати людей, залишаючи операторів у безпеці, а також доставляти вантажі. Про це розповідає “Мілітарний”.

  Ці дрони, як-от Rys PRO, Mule та TerMIT, витримують навантаження до 400 кг. Це означає, що вони можуть евакуювати кількох поранених одночасно. Оператори можуть керувати дронами на безпечній відстані, що значно знижує ризики для їх життя.

  Унікальні можливості дронів

  • Rys та Rys PRO: Rys витримує до 150 кг, а Rys PRO – до 300 кг. Вони можуть перевозити двох сидячих або двох лежачих на ношах.
  • Mule: Витримує до 400 кг та може долати перешкоди до 20 см. На одному заряді проїжджає 60-80 км.
  • TerMIT: Витримує до 300 кг та легко переїжджає повалені дерева, ями та горби.

  Переваги для ЗСУ

  Ці дрони не лише евакуюють поранених, а й доставляють вантажі на позиції. Наприклад, безпілотники VEPR, зокрема KNLR-B VEPR для доставлення вантажів та KNLR-E VEPR для перевезення поранених. Вони здатні витримувати до 300 кг.

  Реакція західних партнерів

  Організатори заходу підкреслили, що мета демонстрації – показати потенціал українських виробників техніки для медичної евакуації. Вони закликали західних партнерів донести цю інформацію до урядів своїх країн і розглянути можливість придбання такої техніки для українських сил оборони.

  Інноваційні наземні дрони для евакуації поранених – це крок уперед у забезпеченні безпеки українських військових. Вони демонструють, що Україна може розробляти та впроваджувати передові технології, які рятують життя та підвищують ефективність військових операцій.