День Вишиванки 2024: всі важливі факти, які ви повинні знати

  593

  День Вишиванки в Україні – це більше ніж свято. Це символ нашої єдності, культури та національної гордості. Щороку в травні ми вдягаємо вишиті сорочки, щоб відзначити цей особливий день. Але що саме потрібно знати про це свято? Розповідає РБК-Україна.

  Історія Дня Вишиванки

  Почалося все у 2006 році, коли студентка Чернівецького університету запропонувала своїм друзям вдягти вишиванки на лекції. Ідея швидко набула популярності, і не лише серед її однокурсників. Відзначати День Вишиванки почали в інших регіонах України та навіть за її межами. Тепер це свято відзначають щороку в третій четвер травня. Цього року ми святкуємо 16 травня.

  Традиції святкування

  У цей день абсолютно всі – від малюків до літніх людей – вдягають вишиванки. Діти йдуть до школи у вишитих сорочках, дорослі вдягають їх на роботу. У мирний час проводилися флешмоби, паради та інші культурні заходи. З 2022 року, через війну, масштабні заходи не проводяться, але дух свята залишається незмінним.

  Важливість вишиванки

  Вишиванка – це не просто одяг. Кожна сорочка має своє значення, кожен орнамент – своє символічне послання. Ромб символізує родючість, квадрат – гармонію та удачу, спіраль – циклічність часу. Восьмикінцева зірка уособлює возз’єднання чоловічого та жіночого початків, хрест захищає від зла, а калина – символ безсмертя роду. Вишиванка – це наш культурний код, який передається з покоління в покоління.

  Значення символів

  Кожен символ на вишиванці має своє значення:

  – Ромб – родючість, добробут

  – Квадрат – баланс, гармонія, удача

  – Спіраль – циклічність, зміни

  – Сварги – сила духу

  – Восьмикінцева зірка – інтуїція, об’єднання

  – Хрести – захист, гармонія

  – Калина – безсмертя, довголіття

  – Ромашка – кохання, юність

  – Маки – захист від зла, виконання бажань

  Важливість вишиванки не можна переоцінити. Це елемент нашої національної ідентичності, символ культурної спадщини та оберіг від зла. Тож, коли ви вдягаєте вишиванку цього року, пам’ятайте про її значення та символіку. Це не просто одяг, а частина нашої душі.