Новий український підводний човен-неведимка зможе розвертатися на 180 градусів на повному ходу

  4848

  Українська компанія заявила, що розробила малопомітний підводний човен «Кронос», який може змінити ситуацію в російсько-українській війні.

  Highland Systems, компанія, що базується в ОАЕ, вперше представила підводний човен з гідродинамічним корпусом на виставці військово-морської оборони та морської безпеки (NAVDEX) у 2023 році.

  Олександр Кузнєцов, засновник Highland Systems і її головний конструктор, сказав, що підводний човен спочатку був побудований для двох основних цілей – перевозити робітників для підводного ремонту та обслуговувати потреби супербагатих у розкішних подорожах. Проте, російське вторгнення в Україну змусило компанію перепроєктувати підводний човен для військових операцій.

  “Кронос” отримав сталевий гідродинамічний корпус, покритий композитним матеріалом зниження радіолокаційної помітності. Головною особливістю підводного човна стала його здатність робити раптовий поворот на 180 градусів на повній швидкості. Розробники запевняють, що їхній підводний човен — перший у світі, який на це здатний.

  На борту є місце для 10-ти пасажирів. Крім того, Kronos зможе перевозити до трьох тонн корисного навантаження зі швидкістю до 80 кілометрів на годину.

  Швидкість під водою становить 50 кілометрів на годину, а максимальна глибина – 250 метрів.  • інші новини