Більшість українців вірять астрологам, екстрасенсам і тарологам

  39

  Більше третини українців вірять в астрологію, чверть – в екстрасенсорні здібності, ще 15% – у тарологію. Принаймні в одне з цього переліку вірять 43% наших співвітчизників. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

  Як зазначається, вірять в астрологію, екстрасенсорні здібності й тарологію як чоловіки, так і жінки. Водночас вищий показник серед жінок (49% вірять у принаймні одне з переліку проти 36% серед чоловіків).

  При цьому показник зростає з 26% серед респондентів до 30 років до 51% серед респондентів 60+ років. Якщо серед респондентів з високим рівнем достатку 34% вірять у принаймні одне з переліку, серед осіб з дуже низьким достатком – 65%.

  «Кризові та психологічно складні періоди (як на суспільному, так і на особистісному рівнях) є «сприятливим» середовищем для зростання інтересу до таких речей, як астрологія, екстрасенсорні здібності, тарологія», – йдеться у повідомленні.

  Також дослідження показало, що наприкінці 2023 року 66% українців відзначали погіршення психічного здоров’я після повномасштабного вторгнення (73% серед жінок і 56% серед чоловіків).  • інші новини