Мобілізація: відомо, коли запрацюють кабінет призовника та реєстр військовозобов’язаних

    829

    Електронний кабінет для військових запрацює через два місяці після ухвалення парламентом мобілізаційного закону №10449. Це станеться  приблизно на початку другого кварталу поточного року, розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко для Forbes. Про це пише Експрес.

    Черногоренко: Усе має запрацювати миттєво

    В електронному кабінеті буде можливість, зокрема, отримати “Сертифікат захисника” – витяг з реєстру “Оберіг” про військовозобов’язаного.

    Як зауважила представниця оборонного відомства, цей термін є досить коротким для таких інструментів – “можна сказати миттєвий”. Вона зазначила, що кабінеті військовозобов’язаного можна буде завантажити електронний документ із QR-кодом, який схожий на COVID-сертифікат. Також готується сервіс, в якому директор підприємства зможе замовити бронювання своїх працівників. Крім того, для військовозобов’язаних та резервістів буде можливість оновити свої облікові дані без відвідування територіальних центрів комплектації. Це суттєво має зменшити бюрократичні процедури.

    “Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів”, – зазначила посадовиця.

    Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський засудив “полювання” ТЦК на військовозобов’язаних на вулиці та заявив, що на сьогодні є всі можливості для осучаснення мобілізаційних процесів.

    Мобілізувати можуть будь-кого, незважаючи на відстрочку

    Тим часом ТЦК вигадують нові методи, аби виконати план мобілізації. про це розповів на своєму Телеграм-каналі адвокат Роман Сімутін.

    “Ви прибули до ТЦК і подаєте документи із заявою на відстрочку, наприклад, ви заброньований, дружина має інвалідність або ви єдиний син у батька з інвалідністю 1 чи 2 групи. Документи не приймають і відправляють на проходження ВЛК, мовляв такий порядок, – зазначає юрист. — А після ВЛК вам вручають повістку на відправку з поясненням, що ви не маєте права на відстрочку та вимагають підписатися на корінці повістки. Якщо ж ви не підписуєтеся, тоді вмовляння і погрози можуть продовжуватися годинами: ми тебе посадимо, ти ухилянт і  тому подібне”.

    Після такого психологічного тиску, за словами адвоката, з’явиться хороший співробітник ТЦК, який по-дружньому порадить: підписуй і одразу подавай позов до суду про незаконну мобілізацію – виграєш стовідсотково. Та щойно військовозобов’язаний поставить підпис, на нього відразу готують мобілізаційне розпорядження, зараховують наказом командира до військової частини. І якщо він навіть подасть до суду, то справу, в кращому випадку, виграє мінімум за 6-8 місяців.

    Адвокат каже, що в такий спосіб мобілізувати можуть кожного, хто дасть собою зманіпулювати та прийняти правила гри ТЦК. У таких випадках він радить підписувати повістку на відправку з формулюванням: “Я не ухиляюся від мобілізації, оскільки відповідно до ст. 23 закону “Про мобілізацію” маю право на відстрочку у зв’язку з інвалідністю дружини. Підтверджувальні документи надав тоді-то, або відмовилися приймати такого-то числа”. Або ж треба вимагати, щоб виписували нову повістку на оновлення облікових даних. Бо до суду звертатися, то марна справа. Адже в більшості позовів щодо визнання протиправних дій ТЦК відмовляють, навіть за наявності підстав для відстрочки.



    • інші новини