Новий скафандр для МКС успішно пройшов випробування в умовах невагомості

  254

  NASA розробляє новий скафандр наступного покоління у співпраці з американською компанією Collins Aerospace. Цей скафандр призначений для використання МКС на заміну поточної моделі, що використовується NASA вже понад 20 років. Прототип нового скафандра успішно пройшов випробування за умов невагомості на борту водолазного літака.

  Випробування невагомості проходять із використанням спеціальних літаків, які піднімаються на висоту близько 7,3 кілометра. Потім пілот змінює кут набору висоти до 45 градусів, досягаючи висоти близько 9,7 кілометра, і літак починає пікірування, внаслідок чого відбувається ефект невагомості, що триває близько 20-30 секунд.

  Ці польоти дозволяють інженерам, вченим та студентам на борту проводити експерименти в умовах мікрогравітації, що наближає їх до умов космічного простору. У ході випробувань прототипу костюма за умов невагомості перевірялася його відповідність усім системним вимогам та вимогам безпеки.

  Після випробувань в умовах невагомості наступний етап передбачає піддати костюм впливу вакууму у спеціальній камері, що імітує космічний простір. Під час цього випробування перевірятиметься поведінка скафандра у навколишньому середовищі.

  Додаткові випробування будуть проведені в Лабораторії нейтральної плавучості NASA. Ця лабораторія знаходиться в Х’юстоні і є басейном глибиною 13 метрів, де створюються умови, наближені до мікрогравітації. У цьому басейні астронавти тренуються для виходів у відкритий космос.

  Коли розроблений скафандр буде повністю готовий до використання, він значно розширить можливості астронавтів для завдань технічного обслуговування МКС.