Китай запустив перший у світі комерційний супутник з ШІ

    117

    Китай вивів на навколоземну орбіту перший у світі комерційний супутник із штучним інтелектом (ШІ), повідомив онлайн-ресурс, що належить телеканалу CGTN. Супутник під назвою Rongpiao, розроблений компанією Guoxing Aerospace Technology, призначений для перевірки в космосі алгоритму ШІ Synaesthesia Fusion. Після тестів супутник використовуватиметься як платформа для майбутніх комунікаційних мереж.

    Супутник Rongpiao (Xingshidai-18) з інтегрованою мережею зондування був доставлений на орбіту за допомогою ракети Smart Dragon-3 (SD-3), для якої цей політ був третім. Ракета стартувала в космос 3 лютого об 11:06 за місцевим часом (06:06 за київським часом) з морської платформи в акваторії поряд з містом Янцзян у південній провінції Гуандун у Китаї. Разом із Rongpiao ракета доставила на орбіту ще вісім супутників, включаючи єгипетський супутник NExSat-1.

    Раніше цього місяця стало відомо, що китайська компанія ExPace провела на полігоні успішні випробування прототипу багаторазової ракети, який злетів на дев’ять секунд у повітря, а потім успішно приземлився назад на стартовий майданчик. Випробування підтвердили успішне просування компанії у розробці багаторазових ракет з двигунами на метані та рідкому кисні.    • інші новини