Apple представила новий метод розблокування Optic ID: як він працює

  463

  Після запуску Vision Pro компанія Apple поділилася додатковою інформацією про опцію автентифікації Optic ID у гарнітурі.

  Optic ID може розпізнавати унікальність вашої райдужної оболонки, що дозволяє швидко розблокувати Vision Pro, авторизувати покупки через Apple Pay, увійти в багато сторонніх програм, отримати доступ до конфіденційних особистих даних і багато іншого. Програми, що підтримують Face ID та Touch ID на iPhone та iPad, автоматично підтримують Optic ID. Після налаштування Optic ID він також стає обов’язковим для використання.

  «Подібно до того, як Touch ID зробив революцію в аутентифікації за допомогою відбитка пальця, а Face ID зробив революцію в аутентифікації за допомогою розпізнавання облич, Optic ID зробив революцію в аутентифікації з використанням розпізнавання райдужної оболонки ока, — каже Apple. — Optic ID забезпечує інтуїтивно зрозумілу та безпечну аутентифікацію, яка використовує унікальність вашої райдужної оболонки ока, що стало можливим завдяки високопродуктивній системі відстеження очей Apple Vision Pro зі світлодіодами та інфрачервоними камерами».

  Optic ID за замовчуванням сканує обидва ока. Враховуючи, що розмір райдужної оболонки та зіниць змінюється залежно від умов освітлення, Apple заявляє, що Optic ID адаптується, оновлюючи зареєстрований шаблон після кожної успішної автентифікації. Apple гарантує, що всі біометричні дані зашифровані і ніколи не зберігаються в iCloud або деінде.

  Існує опція спеціальних можливостей для використання Optic ID тільки з одним оком, яку можна увімкнути у програмі «Налаштування» у розділі «Доступність» > «Введення очима». Optic ID також можна повністю відключити, і в цьому випадку ви виконуєте аутентифікацію лише за допомогою пароля.

  Для користувачів, які потребують корекції зору, Optic ID працює з оптичними вставками ZEISS Vision Pro і м’якими контактними лінзами, що відпускаються за рецептом. Apple заявляє, що Optic ID використовує «сучасне апаратне та програмне забезпечення» для розпізнавання райдужної оболонки ока. За заявою Apple, Optic ID відповідає міжнародним стандартам безпеки і “не завдасть шкоди очам або шкірі через низьку потужність випромінювачів”.

  Apple заявляє, що ймовірність того, що випадкова людина зможе розблокувати ваш Vision Pro за допомогою Optic ID, становить менше одного на мільйон, як і у випадку з Face ID. Компанія пояснює, що Optic ID зіставляється з “деталізованою структурою райдужної оболонки в ближній інфрачервоній області”, яка “виявляє унікальні візерунки, незалежні від пігментації райдужної оболонки”.

  Optic ID допускає максимум п’ять невдалих спроб зіставлення, до того як буде потрібен пароль. Як додатковий рівень захисту ви можете налаштувати Vision Pro на видалення всієї інформації, мультимедіа та особистих налаштувань після 10 послідовних невдалих спроб введення пароля.