Google прокладе перший у світі океанський інтернет-кабель, що з’єднає Південну Америку та Азійсько-Тихоокеанський регіон

  373

  Компанія Google анонсувала плани щодо прокладання нового океанічного інтернет-кабелю.

  Маршрут назвали Humboldt, мабуть, на честь географа Олександра фон Гумбольдта. Кабель з’єднає Чилі, Французьку Полінезію та Австралію та буде першим у світі кабелем, який безпосередньо з’єднає Південну Америку та Азійсько-Тихоокеанський регіон через Тихий океан.

  Пряме оптоволоконне з’єднання між Південною Америкою та Азійсько-Тихоокеанським регіоном є метою уряду Чилі з 2016 року, і зараз, коли Google приєдналася до проєкту, вона нарешті розпочне свій шлях до реалізації.

  Проєкт обійдеться учасникам 400 млн доларів. Крім Google, у ньому беруть участь чилійський інфраструктурний фонд Desarrollo País, Office of Posts and Telecommunications of French Polynesia та інші. Довжина кабелю складе майже 15 000 км, а прокладка буде завершена до 2026 року.

  За оцінками Analysys Mason, попередні підводні кабелі, прокладені Google у Латинській Америці та Карибському регіоні, в результаті сумарно призведуть до сукупного збільшення ВВП на 178 млрд доларів у період з 2017 по 2027 рік, а до 2027 року буде створено близько 740 000 нових робочих місць.  • інші новини