Швейцарські конструктори представили Sirius Jet – “перший у світі” літак вертикального зльоту на рідкому водні

    1161

    Швейцарський стартап Sirius Aviation представив, як він заявляє, перший у світі літак вертикального зльоту та посадки (VTOL), що працює на водні.

    Модель під назвою Sirius Jet здатна на одній заправці пролетіти рекордні 1850 км зі швидкістю до 520 км/год. Як паливо вона використовує рідкий водень і не виробляє взагалі жодних шкідливих викидів в атмосферу, як стверджують творці. Вертикальний зліт із майданчика здійснюється за допомогою 20 електричних пропелерів діаметром 30 см кожен.

    Sirius Jet буде випускатися у двох модифікаціях: Sirius Business Jet місткістю до 3 пасажирів (саме він здатний пролетіти до 1850 км без дозаправки) та Sirius Millenium Jet місткістю до 5 пасажирів. В останнього частина паливних баків замінена посадковими місцями, тому дальність польоту знижується до 1045 км. Але навіть цього достатньо, щоб дістатися, наприклад, з Лос-Анджелеса до Сан-Франциско, з Лондона до Берліна або з Пекіна до Сеулу.

    Компанія Sirius заявила, що вже розпочала процес сертифікації Sirius Jet у Федеральному управлінні цивільної авіації США (FAA), а перші польоти демонстраційного літака заплановані на 2025 рік. Повна сертифікація та перші комерційні рейси можуть відбутися у 2028 році.