Космічний телескоп “Джеймс Вебб” прислав нове фото Урана: виглядає як портал в інший вимір

  3491

  Космічний телескоп Джемс Вебб (James Webb Space Telescope, JWST) зробив друге зображення Урана за 2023 рік. Фото виглядає дуже незвичайно і більше нагадує ілюстрацію до фантастичного оповідання з порталами в інший вимір.

  Знімки зроблені за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam. На підсумковому зображенні добре видно не тільки сам Уран, але його кільця і ​​супутники. Кільця яскраво світяться в інфрачервоному діапазоні, оптика телескопа навіть розпізнала невловиме, розсіяне внутрішнє дзета-кільце (1986U2R). Команда місії розповіла:

  “Завдяки своїй винятковій чутливості Вебб відобразив тьмяні внутрішні і зовнішні кільця Урана, в тому числі невловиме кільце дзета – надзвичайно слабке і розсіяне кільце, найближче до планети.”

  Багато з 27 супутників також добре видно, включаючи деякі тьмяні внутрішні та п’ять великих супутників – Аріель, Міранда, Оберон, Титанія та Умбріель.

  На новому зображенні можна добре роздивитися сезонну хмарну шапку північного полюса планети, а також яскраві шторми навколо шапки.  • інші новини