Як виросли ціни на BTC за рік?

    76

    Біткойн (символ BTC) — це децентралізована цифрова криптовалюта, створена у 2009 році. Вона є першою та найбільш відомою криптовалютою, яка відіграє ключову роль у світі цифрових активів. З моменту появи біткойн переживає злети та падіння, а держави сперечаються про легалізацію цифрових активів або, навпаки, забороняють їх. За даними CoinGecko, ринкова капіталізація активу становить $406,5 млрд за добового обсягу торгів у $27 млрд.

    Ціна біткойна у 2021–2022 році

    2021-й видався найуспішнішим для біткойна. 21 лютого 2021 року обсяг ринкової капіталізації BTC вперше в історії перевищив $1 трлн. Протягом року ціна першої криптовалюти била нові рекорди багато разів. Злети перемежовувалися падіннями, а падіння — новими злетами:

    • у січні курс піднявся вище за $40 тис.;
    • у лютому — понад $57 тис.;
    • у квітні BTC коштував більше $63 тис.

    Далі ціна стала падати та якийсь час не могла повернутися до колишніх високих показників. У вересні 2021 року вона знову пішла в зростання, а в листопаді пробила позначку $69 тис., що стало новим історичним максимумом вартості BTC та залишається ним дотепер.

    На курс біткойну впливає безліч різних подій — переважно рішення великих світових компаній, банків та урядів. Наприклад, у 2021 році влада Китаю оголосила будь-які транзакції з криптовалютами поза законом. Видобуток цифрових активів у країні також був заборонений, що змусило майнерів тікати за кордон. Результатом стало падіння хешрейта та як наслідок — ціни BTC.

    2022-й склався не надто позитивно для BTC. Ціна першої криптовалюти обвалювалася багато разів. На початку року вона знизилася до $42 тис. після новин про протести в Казахстані, де видобувається більшість BTC у світі (за винятком США).

    З огляду на очікування посилення грошово-монетарної політики Федеральної резервної системою США (ФРС) курс біткойна продовжував стрімко падати. У моменті він спускався до $34,5 тис. 24 січня BTC впав нижче за $33,4 тис. Це сталося вперше з літа 2021 року. Після цього ціна BTC потроху стабілізувалася, але через місяць знову впала до $34,9 тис. на тлі початку конфлікту між Росією та Україною.

    Вартість біткойна почала опускатися дедалі нижче після краху проєкту Terra, що відбувся в травні та спровокував хвилю недовіри до криптоіндустрії серед інвесторів. Наприкінці травня біткойн торгувався приблизно по $28,84 тис., а вже до другої половини червня вперше за рік опустився до позначки $19 тис. 22 вересня BTC обвалився до $18,53 тис., а 11 жовтня — до $15,88 тис.

    Біткойн у 2023 році

    2023-й поки відзначився поступовим відновленням ціни біткойну. До 30 вересня вартість монети зросла до $23,77 тис., а до 16 жовтня піднялася до $24,3 тис. 21 жовтня ціна BTC досягла $24,833 тис. За добу вартість впала на 2,34%. Що буде з біткойном далі — покаже час.

    Показовим у плані прогнозів є листопад 2023 року. Ціна складає вже приблизно $35 тис., і це можна розцінювати як можливе знамення початку бул рану.

    На ціну першої криптовалюти впливає багато факторів. В основному це рішення великих міжнародних компаній, банків та урядів різних країн. Крім того, на курс BTC впливають економічні та політичні події у світі, а також те, що відбувається всередині самої криптоіндустрії.

    Якщо інфляція продовжить знижуватися мінімальними темпами, то регулятор наважиться підвищити ставку більше ніж на 0,25 п.п. Важливу роль у політиці ФРС відіграють дані щодо ринку праці та ВВП США. Все це визначатиме ставлення інвесторів до BTC.

    Макроекономічна невизначеність та все ще висока глобальна інфляція не дозволяють крипті продовжувати відновлення. «Біткойн комфортно знаходиться в торговому діапазоні, та це може тривати ще деякий час», — зазначає відомий старший аналітик Oanda Едвард Мойя.



    • інші новини